21_20230907_111527.jpg

Turnaj Gorila 2023

5 tachovských týmů se zúčastnilo plzeňského turnaje. Všichni se těšili na první turnaj, který se bere jako přípravný na novou sezonu.

Turnaj byl pro trenéry hlavně informační o nových dětech, aby věděli, na co se mají zaměřit na trénincích. Všichni trenéři se shodli na tom, že každý tým byl skvěle postaven a do budoucna vidí, že se chtějí zlepšovat. Do každého zápasu vstupovali s bojovností.

Na turnaji byly jiné velké kluby jako například Black Angels, Florbal Chodov, Tatran Střešovice, České Budějovice, Kanonýři Kladno, Florbal Vary, FBC Liberec, všechny 3 plzeňské kluby a další.


PŘÍPRAVKA
V přípravce bylo hodně nových dětí. Po dlouhé prázdninové pauze potřebovaly florbalový rozjezd. Z celkem 6 zápasů nasbíraly cenné zkušenosti do další hry. V každém zápase jsme protivníkovi nastříleli alespoň 2 góly, nic jsme jim nenechali zadarmo! Celkem v turnaji 36 gólů, z čehož 21 nastřílel sám Jakub Malý - velká gratulace.

ELÉVOVÉ
Elévové v základní skupině měli velmi těžké soupeře, kteří následně obsadili celou bednu (Vary 1. místo; Střešovice 2.; Black 3. a Kladno). Druhý den byl lepší, byli jsme v Play-off B. V týmu byly převážně nově příchozí děti z přípravky, takže porazit týmy plné silných starších dětí bylo těžké. Máme už teď velice rychlostní typy - bude to super parta. Velkou pochvalu dostávají oba golmani, jelikož vychytali vše, co mohli a přestože jsme prohrávali, tak se nepřestávali snažit. Pochvalu dostvávají i rodiče za pozitivní přístup k dětem a podporu.

MLADŠÍ ŽÁCI
Nově složenému družstvu mlžů turnaj výsledkově moc nevyšel. Ale v zápasech výkonem nezklamali, ba naopak potěšili. Zápas od zápasu se zlepšovali. Hrát s takovými týmy pouze s rozdílem pár gólů je pro nás také úspěch! (1:2 vs Florbal Chodov, 1:3 vs Black Angels...).

STARŠÍ ŽÁCI
Trenéra mile překvapili hlavně kluci z druhé lajny, kteří nikdy nehráli za "áčko". Rozhodovali detaily, kdy jsme dostávali góly například při nepovedené osobní zodpovědnosti. V play-off B v semifinále proti Chebu jsme vypadli po výsledku 5:3. Většina zápasů byla vyrovnaná - s rozdílem pár gólů, takže jinak to byly moc pěkné výkony.


DOROST
V týmu bylo 7 Plzeňáků a 5 Tachováků - jejich strategie byla volná mysl na hřišti. Kluci pojali turnaj jako samostatnost a zodpovědnost, hráli vlastně bez trenéra - nechali jsme to na nich. Hráli jako tým jeden za druhého - byl to fyzický běhavý turnaj.

Ve finále vs. Tatran Střešovice to do poslední třetiny bylo 0:1, když v posledních 2 minutách jsme ale vyrovnali na 1:1. Následovaly nájezdy, ve kterých to oběma týmům párkrát nevyšlo, ale branku vstřelil Oliver Med a rozhodující gól padl z hokejky Ondřeje Balého. A kluci už jen zažívali neskutečné emoce a čekali na medaile a pohár. Na takový povedený zápas se čekalo, ještě jednou gratulujeme. Ve spolupráci se FBŠ Slavia Plzeň jsme byli schopni dát dohromady "dream team", děkujeme.