24_20240111_183051.jpg

Gothia - rozhovory G15, B16

Společně se FBŠ Slavia Plzeň jsme vytvořili silné týmy a vydali se na dlouhou cestu do Švédska. 2 naši hráči se nám svěřili, jak se jim hrálo. Amálie Honalová a Ondřej Polák

Amálie Honalová - dorostenky G15

Za Slavii jsem nikdy nehrála, měla jsem jen možnost se seznámit s nějakými hráčkami na kempech talentované mládeže, které se  konaly v hale Slavie. Ale plánuju tam začít trénovat, nejspíš si v blízké době za ně zachytám nějaké turnaje. Jsem ráda, že mám další možnost trénovat florbal i na střední škole. Trénovat s kluky nebo s holkami je velký rozdíl. Když to řeknu narovinu... tak s holkami to tolik nebolí, jelikož do střely nedají takovou ránu. A zároveň si v holčičím týmu více rozumíme. 

Chytala se mnou Natka. S druhou golmankou jsme si sedly, chytá dobře. Střídaly jsme se po zápase. Vše v tomto týdnu ve Švédsku pro mě bylo nové... nová země, tým, trenéři, hra... byly to celkově nové zkušenosti, ne všechny týmy v naší kategorii byly na profi úrovni. 

S týmem jsem se rychle seznámila, byla velká sranda. Mají dobrý kolektiv, trenéři jsou hodní, dávají dobrou zpětnou vazbu. Moc se mi líbila týmovost, všichni jsme se podporovali - prostě to bylo jinačí než s kluky. 

vs. IBF Älvstranden 6:2
vs. Jönköpings IK 1:0
vs. Tunet IBK 0:7
vs. IBK Lund 1:2

vs. FBC Engelholm 2:5


Ondřej Polák - dorostenci B16

Celkově se mi hrálo hodně dobře, Slavia se prezentuje silovou rychlou hrou a já ji taky rád hraju, takže souhra skvělá. Týmu jsem se snažil pomoct, v lajnách jsem nevyčníval tím, že bych byl z Tachova. Dokázal jsem s nimi presovat a hrát tak, jak oni chtěli, rychle jsem zapadl do jejich herního stylu. 

Ve Švédsku jsem už byl minulý rok, bylo to vesměs stejné. Tým byl poskládaný taky dost podobně, takže kluky znám. Jen jsme hráli na jiných halách a spali na jiné škole. 

Jelikož jsme už dorostenci, dostali jsme větší zodpovědnost. Na zápasy jsme se dopravovali sami. Měli jsme dost volného času, takže každý si mohl dělat, co chtěl. Když jsme neměli zápas, tak jsme často chodili podpořit jiné kategorie Plzně. Také jsme jako každý rok jeli koupit omotávky do florbalového obchodu Klubbhuset. Potom, co jsme vypadli v osmifinále, jsme se dokonce byli podívat na nejvyšší švédskou ligu, kde hrálo Pixbo proti Karlstad, což byla taky zajímavá zkušenost, protože to byl docela odlišný florbal. 

Byl jsem rád, že jsem si s kluky mohl zase zahrát. Hodnotím to všechno pozitivně, i přes brzkou prohru v play-off. Všichni jsme věděli, že máme na víc, ale bohužel to do té brány nepadalo. 

vs. FBK Olymp Florbal Achillea (CZE) 4:2
vs. IBK Landskrona (SWE) 2:0
vs. IBK Lund (SWE) 3:0
vs. FBC Kalmarsund Ungdom (SWE) 5:2

vs. Varla IBK (SWE) 2:3