26_20240112_123633.jpg

Gothia - jednotlivé týmy

Pojďme si představit, jak se dařilo všem týmům ve Švédsku na Gothii.

BOYS 12 - mladší žáci 

Ve skupině s 5 dalšími týmy ze Švédska, Norska a Česka. První zápas byl náročný, jelikož jsme hráli proti Pixbu a tento tým se poté probojoval do čtvrtfinále Play-off A. Ale náš tým makal do poslední sekundy. Další zápas jsme vyhráli, hráli jsme proti Kolínu 3:1. Podobný zápas jako proti Pixbu přišel proti FBC Panthers Liberec, kteří opět bodovali v celé soutěži a poté obsadili 2. místo. Takže s ohledem na to jsme je velice potrápili a nenechali jsme nikomu výhru zadarmo. Následoval zápas, kde si kluci hravě zastříleli a vyhráli 11:2. Vypadli jsme s Höllviken IBF 7:9 v šestnácti finále Playoff B. Ale mimo to máme 2 výhry a 3 prohry a v tabulce na 4. místě.

Z našeho klubu v tomto týmu hráli svou roli Kasl Matyáš, Martin Tylka, Nikolas Roháč, Tobias Ruth. Celkem v kategorii 43 týmů. Nejvíce branek střelil náš hráč Nikolas Roháč. 

vs. Pixbo Wallenstam IBF (SWE) 1:5
vs. FBC Pitbulls Kolín (CZE) 3:1
vs. FBC Panthers Liberec (CZE) 4:6
vs. Ellingsrud Tigers (NOR) 11:2
vs. FBC Kalmarsund Ungdom 1 (SWE) 1:5

vs. Höllviken IBF (SWE) 7:8

BOYS 14 - starší žáci 

Ve skupině na kluky čekaly 4 švédské týmy... byl to jeden velký otazník, jak se nám bude proti nim hrát. Dopadlo to 1 remízou, 1 jasnou výhrou a 2 prohrami. V šestnácti finále Play-off B poráží český tým Florbalu Club Falcon a postupují do osmifinále, kde jsme v zápase proti švédskému týmu KFUM Jönköping mohli vidět výsledkově vyrovnaný zápas 2:2, který pokračoval s tímto score i dál. I přes velké střelecké šance musely přijít nájezdy...kde bohužel prohráváme a tím pádem končíme v soutěži. 

V tomto týmu se ukázali Tachováci - Jáchym Šperl, Matyáš Malík, Otto Krofta, Vojtěch Kišš a Daniel Kasl. Celkem 62 týmů v kategorii. 

vs. Lindås IBK (SWE) 2:6
vs. Öjaby Sport IBK (SWE) 3:3
vs. Malmö FBC (SWE) 10:0
vs. Jönköpings IK vit (SWE) 1:6

vs. Floorball Club Falcon (CZE) 5:0
vs. KFUM Jönköping (SWE) 2:3


BOYS 16 - dorostenci

Jako jediný tým FBŠ Slavia Plzeň dopracoval do Play-off A. Na turnaj jeli s vysokými cíli, určitě na to měli, jen chybělo trochu štěstí v poslední části zápasu. Ale v osmifinále tým padl o pouhý 1 gól s Varla IBK. Přes velké snažení a hraní v 6 se gól do brány nepovedlo dostat. Jinak skupinu díky svým vyhraným zápasům jasně ovládli.  

Nejvýraznější hráči podle branek- Ondřej Balý 7, Pavel Jendrichovský 3, Patrik Ráž 2. Ve hře jsme mohli vidět našeho hráče Ondřeje Poláka a odchovance - Pavel Vrkoč, Jan Čepička, Ondřej Balý, Pavel Jendrichovský a Patrik Ráž.

vs. FBK Olymp Florbal Achillea (CZE) 4:2
vs. IBK Landskrona (SWE) 2:0
vs. IBK Lund (SWE) 3:0
vs. FBC Kalmarsund Ungdom (SWE) 5:2

vs. Varla IBK (SWE) 2:3

GIRLS 15 - dorostenky

I v týmu Girls 15 jsme měli jednu zástupkyni našeho klubu. V bráně totiž týmu pomohla Amálie Honalová. Výsledkově po prvních dvou skvělých zápasech a výhrách přichází 2 prohry. V Play-off to byl povedený zápas, kde jsme se zpočátku drželi vyrovnaně, ale poté jsme je nedohnali a končíme s výsledkem 2:5. 

vs. IBF Älvstranden 6:2
vs. Jönköpings IK 1:0
vs. Tunet IBK 0:7
vs. IBK Lund 1:2

vs. FBC Engelholm 2:5

Zahráli si proti norským, českým, švédským a slovenským týmům. Pro některé poprvé a někdo už to zažil, ale přesto je to nezapomenutelný zážitek, hrát v cizí zemi mezinárodní turnaj. Společně s FBŠ Slavií Plzeň tvoříme silné týmy, které dokázaly hrát vyrovnané zápasy na profesionálnější úrovni. 

Pokud si chcete přečíst detailnější pohled trenérů FBŠ Slavia Plzeň, tak doporučujeme navštívit jejich web a články o Gothii. Mají tam 3 články.