25_20240111_183936.jpg

PFC - Praha B15, B14

Přípravka a elévové se ukázali na pražském turnaji. Bojovali proti velkým týmům a domů dovezli účastnickou a bronzovou medaili.

V turnaji náš klub reprezentovala přípravka a elévové, ostatní kategorie v tuto dobu byli ve Švédsku. 

PŘÍPRAVKA

Ve skupině jsme byli s Bulldogs Brno, Florbal Vary, Předvýběr CZ Florbal MB, Gorily Plzeň. S dalšími 13 týmy si děti zahrály trojkový florbal na velmi vysoké úrovni, přestože se bavíme o přípravce. Výsledky v nejmenší kategorii nechceme řešit, ale samozřejmě se odrazí na psychice. Z prohry je zklamání a při výhře naopak vypukne velká radost. Pro nás jako klub bylo důležité, že se vydali na takový velký turnaj a získali právě ty nejcennější zkušenosti. Takové zápasy si v ligové soutěži bohužel nezkusí a díky tomu budou silnější!

Chceme poděkovat rodičům, kteří situaci zvládli a i přes hodně proher dětem nepřestali věřit... a díky tomu se to poté povedlo. V play-off B se zadařilo a porazili jsme Wizards SO DDM Praha a Black Angels. Děti si domů odvezly účastnické medaile a budou se těšit na další turnaje. Za bojovníky můžeme označit všechny hráče, kteří se rvali o míček v poli. V týmu byly dokonce 2 mladší děti než r. 2015. 

ELÉVOVÉ 

Naši elévové ročníku 2013 a 2014 mají silnější mladší ročník a na PFC existovala kategorie B14 a B13, proto jsme se přihlásili do skupiny B14, kde to bylo pro děti férovější, protože proti sobě měly stejně staré soupeře. Trenéři věděli, že mají dobrý tým. Netušili však, že se mohou umístit, takže to bylo krásné překvapení. Děti byly moc pochválené za nepřetržité souboje a snažení. Z očí trenéra byl hodně důležitý spánek, protože moc dobře ví, že děti podávají jasně lepší výkony, když spí na hotelu než na karimatce ve škole.

Skupinu ovládly s 12 body = 4 výhry. Skupina A obsahovala týmy - Acema Sparta, Chomutov, USK Chynów Zielona Góra, Jablonec. Náš tým mimo to získává další tři další ocenění v kategorii... 1. místo ve skupině A, největší počet gólů na zápas (v průměru 5 gólů) a poté nevyšší počet všech gólů za celý turnaj (37). Můžeme naše děti označit za nejlepší střelce celé kategorie.

A do play-off A se probojovaly týmy Florbal Vary, Acema Sparta Praha a FBS Olomouc. Jediný zápas, který prohráli, byl proti Florbal Vary. Ti poté vyhráli celkově první místo. Při vzájemném zápase padl sporný gól do naší brány a nás to trochu vykolejilo a pak už jsme nedokázali vyrovnat. Jak už jsme si říkali, náš tým hodně střílel, ale v tomto zápase to do té brány nepadalo. Ale to vůbec nevadí, i přesto to byl krásný turnaj. 

Skupina
vs Florbal Chomutov 4:1
vs Florbal Jablonec 9:3
vs UKS Chynóv Zielona Góra 6:1
vs Acema Sparta Praha 8:5

Play-off A
vs Acema Sparta Praha 5:5
vs Florbal Vary 3:5
vs FBS Olomouc 2:1