18_20230616_182249.jpg

Nisaopen 3. termín 2023

Florbal Tachov měl 2 týmy mužů v Liberci. Za oba týmy jelo celkem 25 hráčů.

Muži A chtěli postoupit ze skupiny a uhrát nějaký výsledek. Ale hlavně si zahrát pořádný florbal. Ale s tím, co jsme dostali vylosované, toho bylo těžké dosáhnout.

Na Nise muži měli ve skupině velmi silné protivníky z vyšších soutěži. Takže to opravdu nebyly jednoduché zápasy.
Tým Propaganda - v tomto týmu byli muži z Tatran Střešovice a z okolních klubů - nejvýraznější hráčem byl Filip Eliáš, který je kapitán reprezentace juniorů a reprezentant Střešovic.
IBK Tým - Bratři Gärtnerové - hráči SKV Královské vinohrady a zároveň reprezentanti Austrálie.
Tým Spojené síly obsahoval hráče z divize.
Zároveň náš partnerský tým, proti kterému jsme si taky zahráli, přijel pod názvem Průměrný Joe.

Tým zažíval asi nejšťastnější moment, když porazili právě již zmiňovaný IBK Tým.
Tento tým ale i další hráči se divili, když jsme jim na otázku “V jaké soutěži hrajete?”odpověděli “Hrajeme přebor”. Takže celkově výkon mužů byl pochválen z více stran.

Hráli jsme v hodně vysokém tempu, přestože na to nejsme zvyklý, tak jsme to zvládali dobře. I když výsledek vypadá jasně 0:9, tak jsme jim nikdy nic nedali zadarmo a jezdili jsme po hřišti až do konce. Byly to vyrovnané zápasy. Nejdůležitější byla aktivita na míčku, být co nejvíc na balonků. Nezabavovat se jich, protože jejich kvalitou jsme ho pak těžko získávali zpět.
Trenér musel chlapům připomínat s kým hrají, když jsme dostávali hodně gólů. Protože to bylo náročné na psychiku. Náš golman Michal Jerling nás také hodně podržel, vychytal, co se dalo.

Trenér byl na svůj A tým pyšný, protože hned po asi prvních 5 minutách hry viděl, že jsme konkurence schopní.

Nejsilnější stránka je týmovost a ochota se obětovat pro druhého.
Nejslabší byla psychická odolnost, když se o hodně prohrává, tak pak už je to v křeči a je to těžký se dostat do flow.

Tým Muži B si jeli zahrát a hlavně se sejít stará parta Florbal Tachov. Protože někteří hráči už jsou v jiných klubech a není jiná šance, kdy se vidět. Takže celkově Liberec byl brán jako teambuildingová akce. Zavzpomínali jsme společně na staré dobré časy.

Co se plánuje s muži do další sezóny?

Áčko se bude opět snažit postoupit do regionalní ligy.
Muži, kteří se nedostanou do Áčka, tak budou hrát v NAFL -neregistrovaná liga florbalu 3+1. Chceme, aby u nás měl každý šanci hrát.