Tachovská mládež vyhrála turnaje Fat Pipe Open a Nisaopen 2018

Mistrovské zápasy florbalu již pro letošní sezónu tachovským hráčům skončily, ale hrálo se několik florbalových open turnajů po celé republice. Na těchto turnajích jsme dokázali, že florbal se v Tachově hraje na vysoké úrovni.

Fat Pipe Open Junior 2018 (19.05.2018 – Plzeň)

Elévové

Turnaj se konal v Plzni, v hale Slavie VŠ, kde již před rokem naši elévové získali zlaté medaile. Věděli jsme, že obhájit zlaté medaile nebude snadné, ale cíl byl jasný. Nakonec se vše podařilo a po vítězném finále, kde jsme porazili tým z Kladna, se zaslouženě mohli začít radovat z obhajoby prvního místa na turnaji.

Přípravka

To ale nebylo vše. Družstvo přípravky na turnaji nenašlo také žádného přemožitele a po vítězném finále, kde dokázalo porazit tým Wizards DDM Praha v poměru 6:2, slavilo své první velké zlaté medaile.
Na turnaji Fat Pipe Open Junior v Plzni, se nám tak povedl zlatý double.

Mladší žáci

V neděli, druhý turnajový den, jsme vyslali do Plzně družstvo mladších žáků. Kluci si vedli v turnaji velice dobře a s přehledem postoupili ze skupiny. Bohužel hned v prvním vyřazovacím zápase nestačili na hráče Chodova, poměrem 3:4. Chodov nakonec celý turnaj v kategorii ml. žáků vyhrál. Naši hráči rozhodě nezklamali a na turnaji předváděli dobré výkony.

Nisaopen 2018 (26.05.2018 – Liberec)
Za týden v pátek, se hráči Tachova již v brzkých hodinách přesunuli do Liberce. Zde naše 3 týmy čekal vrchol sezóny, tradiční turnaj Nisaopen. Do Liberce se sjíždí stovky týmů, aby ve třech dnech našli své vítěze. V letošním roce se turnaj hrál ve sportovních halách a také na zimním stadionu libereckých tygrů. Pro děti to byl velký zážitek, zahrát své velké zápasy v této krásné aréně.
Jak to celé dopadlo?

Elévové
Začneme druhým družstvem elévů, které se do Liberce jelo porvat o každý zápas o každý vstřelený gól. Celkově hráči ukázali velkou bojovnost a vždy byli svou houževnatostí nepříjemným soupeřem. Celkově z 8 zápasů, získali 2 výhry, 1 remízu a 5 porážek. Nutno podotknout, že tým jel hlavně si turnaj užít a zdokonalit své herní dovednosti. Což se nakonec určitě podařilo.
První tým našich elévů měl cíle nejvyšší. Vždyť právě tito hráči měli z minulých ročníků Nisaopenu dvě stříbrné medaile a tak jsme doufali, že by to mohlo opět cinknout. Již boje ve skupině byly nemilosrdné, protože z 9 týmů do osmifinále postupovaly vždy jen dva první týmy. Největší souboj ve skupině byl s pražským týmem Black Angels. Zápas byl více než vyrovnaný a nakonec se oba týmy rozešly smírně 5:5. Tachováci s “Bleky” nenašli ve skupině žádného přemožitele a na skóre z prvního místa postoupili hráči z Prahy. Tachov s přehledem postoupil do osmifinále z druhého místa. Po osmi zápasech začalo play-off.
Osmifinále: Florbal Tachov – Koberov 6:1
Čtvtfinále: Tachov – FA Mladá Boleslav 3:1
Semifinále: Tachov – Lovosice 3:1
Bylo tu toužené finále v Home Credit aréně. Čekal nás známý soupeř ze skupiny, pražský tým Black Angels, který na nájezdy v semfinále vyřadil Kanonýry Kladno. Zápas nezačal vůbec špatně. Dokonce jsme vedli 2:1, ale potom jsme bohužel zápas neudželi ve vlastních rukách a proplul nám mezi prsty. Jediný zápas z 12 zápasů, který se nám moc nepovedl, bylo právě finále. Samozřejmě k tomu pomohl i výborný výkon soupeře. Celkové skóre finále elévů bylo nemilosrdné 3:8. Tachovští hráči těžko nesli finálovou porážku, ale to ke sportu patří.
Konečné druhé místo pro tachováky na turnaji, kde chtělo zvítězit 70 týmů v kategorii elévů, je krásným úspěchem těchto hráčů r.n. 2007 a ml.

Sestava Florbal Tachov – elévové – Brankáři: Jan Čepička a Radek Plevka. Hráči: Patrik Ráž, Petr Dvořák, Ondřej Balý, Vojtěch Koliha, Pavel Vrkoč, Pavel Jendrichovský, Michal Ježdík, Lucie Joselovičová, Patricio Kopča, Adam Basl, Ondřej Polák, Ondřej Buben, Stanislav Franc.

To nejlepší nakonec – přípravka
Naše nejmladší kategorie nabuzená z turnajového vítěství z Plzně, jela do Liberce užít si každý zápas.
Ve skupině, kde tachovské hráče čekalo 8 soupeřů, nenašli přemožitele a zaslouženě postoupili z prvního místa přímo do semifinále.
Celkové skóre 64:18 pro tachováky, naznačuje v jaké pohodě kluci zvládli zápasy ve skupině.
V semifinále nás čekal nelehký soupeř – opět Black Angels. Tento tým ve skupině tachováci porazili a tak pražané měli co vracet.
Florbal Tachov hrál svoji hru a v semifinále tým Blacků přehrál výsledkem 4:2.
Bylo tu očekávané finále a boj o zlaté medaile v kategorii přípravek. V cestě už stál jen jeden soupeř a tím nebyl nikdo jiný než náš spřátelený tým plzeňských gorilek. Finále bylo tedy v režii plzeňského kraje.
Tachovský kotel jako kdyby neustále přikládal, přikládal a nedal šanci hráčům vydechnout a ti běhali a běhali. A nakonec se to povedlo, Florbal Tachov má zlato z turnaje Nisaopen 2018. Finále tachovští hráči vyhráli 7:4 a radost mohla vypuknout. “Kluci děkujem!” znělo Libereckou arénou.

Sestava Florbal Tachov – přípravka:
Brankář: Josef Rous. Hráči: René Voleský, Vojtěch Horáček, Matyáš Malík, Otto Krofta, Daniel Kasl, Jáchym Šperl, Tomáš Veleta, Amálie Honalová, Štěpán Vanický, Václav Pittr, Martin Friedl.

Na turnajích rodiče hráčů vytvořili neuvěřitelnou atmosféru a za to jim moc děkujeme!

Fotky z obou turnajů:

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *