Prague Floorball Cup 2019

Hned první novoroční víkend čekal naše mladé naděje mezinárodní turnaj Prague Floorball Cup v Praze. Turnajové zápasy byly rozprostřeny na různé kouty našeho hlavního města. A my jsme vyslali na tento turnaj celkem čtyři družstva.

 

Ročník 2010

Naše nejmladší naděje na tomto turnaji teprve sbírali zkušenosti a podle toho se také vyvíjely i výsledky tohoto ročníku. Ročník 2010 pouze jednou remizoval s týmem FC Bučis Team (Praha) poměrem 5:5. Ostatní utkání bohužel prohráli. Nicméně jak jsme již zmiňovali, důležité je hlavně to, že kluci posbírali cenné zkušenosti se zkušenějšími týmy a prodloužený víkend v Praze si jednoznačně i přesto užili.

Sestava: Matyáš Chlup, Martin David, Sebastian Drexler, Jakub Gritz, Leona Kroftová, Marek Novosád, Radim Sedlák. Trenéři: Daniel Karásek, Milan Honal.

 

Ročník 2009

Borci narození v roce 2009 byli z výsledkového hlediska těmi nejúspěšnějšími z našich všech týmů. Nejprve v základní skupině porazili všechny své soupeře, včetně superligových Vítkovic. Nejprve poměrem 6:3 překonali družstvo Paskov Saurians (Ostrava). Poté již zmíněné Vítkovice 6:5. A nakonec stejným skóre i Spartu Praha. Vzhledem k těmto výsledkům tak Tachov postoupil do finálové skupiny, kde se střetly týmy z prvních míst všech čtyřech základních skupin. Tudíž pravděpodobně to nejlepší, co v této kategorii bylo. V prvním utkání, které bylo ukázkou nádherného florbalu s mnoha šancemi na obou stranách, bohužel Tachov podlehl prvoligovému pražskému celku Black Angels poměrem 3:6. Poté naši unavení borci nezvládli ani zápas s dalším pražským týmem Wizards. A to vysokým skóre 0:9. V závěrečném zápase si ale poradili s týmem Acema Sparta Praha, 11:7, díky kterému tak nakonec získalo naše družstvo bronzové medaile.

Sestava: Amálie Honalová, Daniel Kasl, Jáchym Šperl, Matyáš Malík, Otto Krofta, René Voleský, Tomáš Trochta, Tomáš Veleta, Vojtěch Horáček, Josef Rous. Trenéři: Vladislav Klouda, Rudolf Chrastina.

 

Ročník 2007

“Sedmičky” nezačali výsledkově dobře, ale předvedená hra však hovořila opačně. První utkání podlehli pražským Black Angels 1:2. Ve druhém utkání základní skupiny si kluci poradili s Paskovem 5:2. Sparta Praha nám však body také nenechala, a vyhrála poměrem 6:2. V posledním utkání jsme nastoupili proti týmu Lovosic a jednoznačně zvítězili 3:0. V tabulce základní skupiny však kluci skončili na 3. místě, tudíž postoupili “pouze” do semifinále play-off B. Do play-off A postupovali pouze první dve ze dvou skupin. V semifinále jsme si s přehledem poradili s dalším družstvem Sparty Praha – 4:1. A čekalo nás finále “béčkového” pavouka. V něm jsme narazili opět na tým Lovosic. Bohužel zrovna při finálovém klání jako by nám gól nebyl přán. Soupeře jsme tlačili téměř celý zápas. Vytvořili si desítky gólových šancí. Ale gól se nám vsítit nepodařilo. Soupeř využil šance, které měl a s přispěním zmatečných situací od rozhodčích v koncovce utkání, jsme finálové utkání prohráli 0:3. Nicméně i tento ročník předvedl, že florbal hrát umí.

Sestava: Ondřej Balý, Petr Dvořák, Michal Ježdík, Pavel Vrkoč, Patrik Ráž, Pavel Jendrichovský, Vojtěch Koliha, Radek Plevka, Jakub Novosád, Stanislav Franz. Trenéři: Vladimír Balý, Martin Koliha, Markéta Balá.

 

Ročník 2006

Poslední náš tým, složený z jedné pětky hráčů Florbalová škola Plzeň a jedné pětky našich borců si také nevedl vůbec špatně. Naopak. První utkání proti Sokolu Brno, ve kterém jsme se se soupeřem přetahovali o vedení, sice jen těsně prohráli – 5:6. Druhý zápas proti Spartě Praha také podlehli poměrem 1:6. Ale předvedená hra tomu rozhodně neodpovídala. Zvláště v utkání se Spartou. Kluci si vytvořili spoustu šancí. Místy byli i lepší než soupeř. Ale trochu toho florbalového štěstí a navíc také skvěle chytající sparťanský brankář, nám góly bohužel nepřáli. K vidění bylo z obou stran i mnoho krásných florbalových kliček a kombinací. V dalším utkání už se ale klukům střelecky konečně dařilo. Proti družstvu FC Bučis Team nastříleli celkem děvět branek a zvítězili tak 9:1. Tento výsledek nám zaručil třetí místo ve skupině a tudíž lepší pozici pro play-off B. Vyřazovací boje pro nás začaly osmifinálovým zápasem proti FBŠ Olomouc. V tomto utkání nás výrazně podržel brankář Vojta Ansl, a i přesto, že jsme měli opět spoustu příležitostí ke vstřelení branek, vyhráli jsme nejtěsnějším rozdílem – 1:0. V dalším, čtvrtfinálovém souboji, nás čekal tým FBC Přerov. Znovu a znovu se nám nedařilo z drtivého tlaku vytěžit tolik potřebné branky. Opět jsme byli mnohem lepším týmem, soupeři dovolili pouze pár “pološancí”. Bohužel však pro nás, ti tyto 3 šance využili a my pouze dvě. Výsledné skóre se tak zastavilo na 2:3. Přesto můžeme celkově hodnotit vystoupení tohoto ročníku více než kladně. Velký dík patří hlavně klukům z Florbalové školy Plzeň, kteří byly velkou posilou týmu. Děkujeme!

Sestava: David Lácha, David Sňozík, Filip Koláček, Jakub Roháč, Lukáš Fischer, Martin Tregler, Matěj Kubeš, Milan Soukup, Pavel Gabriško, Vojtěch Bartsch, Tadeáš Tobiáš, Vojtěch Ansl. Trenéři: Pavel Gabriško, Marek Sedlák.

 

Celou fotogalerii z turnaje naleznete na našem Facebooku! (odkazy níže)

Ročník 2007+2006

Ročník 2010+2009