Vítězný Prague Floorball Cup 2018

Naše dva týmy r.n. 2007 a 2008 se poprvé zúčastnili třídenního florbalového turnaje v našem hlavním městě.

 

Na turnaj jsme vyrazili v pátek ráno Pendolinem z Plané a již po obědě tým 2007 nastoupil k prvnímu zápasu.
Čekal nás nelehký soupeř ze Znojma. Zápas byl vyrovnaný a nakonec se štěstí přiklonilo k nám a vyhráli jsme 2:1.
Druhý zápas v pátek byl s Mohelnicí. Soupeř nestačil našemu tempu a florbalovým dovednostem. Kluci z Mohelnice hráli své první pětkové zápasy a bohužel to bylo vidět. Konečný výsledek 15:0 byl ještě milosrdný.
Další zápasy ve skupině byli až v sobotu. Hned ráno v 8:00 jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi turnaje – Sparta Praha.
Kluci se vždy těší na tyto zápasy, kdy hrají proti nejlepším. Je super vidět, že i se Spartou dokážou hrát vyrovnané zápasy.
I když konečné skóre 3:8 ve prospěch pražanů vypadá jednoznačně, tak průběh zápasu byl více než vyrovnaný. Bohužel naši kluci neproměnili několik velkých šancí a Sparta vždy trestala.
Poslední zápas ve skupině byl proti dalšímu atraktivnímu soupeři, tentokrát ze Sokola Brno. Tento zápas byl důležitý protože rozhodoval o druhém postupujícím do bojů o medaile. Vyrovnaný duel, po poločase 1:1, nakonec rozhodli slepené branky v naší brance. Bohužel se nenašly síly na obrat  zápasu a konečný výsledek byl 1:5 ve prospěch Brna.
Tato prohra pro nás znamenala 3. místo ve skupině a play-off o finále “B” pavouka.
První soupeř v play-off byl pražský Chodov. Sehráli jsme kvalitní zápas a nakonec Chodov porazili 6:3.
V duhém kole opět soupeř z Mohelnice. Nic jsme nepodcenili a zvítězili přesvědčivě 14:0. Tím jsme postoupili do finále “B” pavouka.
Do finále “B” se probojoval přes play-off i nám již známý celek ze Znojma. Věděli jsme, že nás čeká nelehký zápas a že nám budou chtít vrátit porážku ze skupiny. Zápas jsme herně zvládli a zaslouženě opět vyhráli 2:1. Konec dobrý všechno dobré 🙂

Sestava Florbal Tachov 2007: David Sňozík, Petr Dvořák, Michal Ježdík, Patrik Ráž, Lucie Joselovičová, Pavel Gabriško, Vojtěch Koliha, Pavel Vrkoč, Pavel Jendrichovský, Ondřej Balý, Jan Čepička.

Děti ročníku 2008-2009 se na turnaji trošku oťukávali a výsledky se jim bohužel moc nepovedli. Turnaj nám ukázal na čem je třeba zapracovat a kde se zlepšit. O to více si užili Prahu a dětské radovánky v ní.

Zápasy – Florbal Tachov 08
FBC Ricany     4:4
MMKS Podhale Nowy Targ   4:8
ACEMA Sparta Praha BLUE  4:13
Black Angles 2008  2:10
HBC Hostivar   4:5
FBS Bohemians  8:9

Sestava Florbal Tachov 2008: René Voleský, Amálka Honalová, Matěj Vanický, Stanislav Franz, Ondřej Polák, Tomáš Trochta, Otto Krofta, Matyáš Malík, Daniel Kasl, Kristián Terč.

Turnaj byl dobře organizován a ve volném čase si děti užili různé volnočasové aktivity. Navštívili jsme bazén na Barandově, Lasergame a další pražské zábavné parky. Děkujeme rodičům za pomoc při dopravě a za podporu během zápasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *