Muži doma bodovali naplno

Muži se v neděli, 10.12.2017 konečně představili na domácí palubovce a dařilo se jim. V obou utkáních dokázali zvítězit a prezentovat se kvalitním florbalem.

Florbal Tachov – SK Slavoj Mirošov   7:4

První utkání proti Mirošovu vzali do svých rukou už od první třetiny, ve které se trefil Filip Janáček. Ve druhé třetině se hostům hned z kraje sice podařilo vyrovnat, ale zbytek třetiny už opět ovládli domácí, kdy přidali celkem 3 branky. V poslední třetině náš tým značně polevil. Podle toho pak vypadala celá třetí třetina. Oba celky se střídali ve skórování a nakonec tak Tachov zvítězil poměrem 7:4.

Florbal Tachov – TJ Sokol Vejprnice   4:2

Ve druhém utkání čekal náš tým o něco těžší soupeř. Celý zápas provázela domácí, velmi častá a zbytečná vyloučení. Dohromady posbíral tachovský celek 10 trestných minut! A tak hrál téměř jednu třetinu utkání v oslabení. V první třetině této výhody soupeř dokázal využít, vstřelil první branku utkání a ujal se vedení. Ve druhé třetině Vejprnice přidali druhý šťastný gól z velké vzdálenosti a vedli už tak 2:0. Nicméně naši muži to nezabalili a ve druhé třetině snižoval opět Janáček, po asistenci Křišťana. Třetí třetinu domácí dlouho nemohli překonat Vejprnického brankáře, přestože šancí měli spoustu. Nakonec se to po deseti minutách třetí třetiny povedlo Vojtušovi, tedy spíše Sibalovi, který trefil Pavla Vojtuše do kolene a od toho se míček šťastně odrazil do soupeřovi branky – vyrovnáno. Poté po nahozeném míčku na hostující branku, trefil jeden z hráčů Vejprnic míček vysokou holí přímo v malém brankovišti, tudíž rozhodčí nařídili nájezd ve prospěch domácích. Nájezdu se ujal Dominik Surják a s velkým přehledem zakončil pod padajícího brankáře. Hosté pak zkoušeli hrát ještě bez brankáře v šesti hráčích v poli. To se jim však nevyplatilo a po ztrátě míčku vejprnického obránce Chrastina pohodlně skóroval do odkryté branky. Utkání tedy naši borci opět zvládli a to poměrem 4:2.